כשיום הלימודים בגן מסתיים, מחכה לילדים מסגרת המשך מקצועית, איכותית ואוהבת – הצהרון שלנו. צהרוני אפטר סקול ברחבי הארץ מעניקים תוכן חינוכי מעשיר, כלים חברתיים וסביבה חמה, מוגנת ומהנה. 

בעזרת הניסיון שצברנו בקרב הגיל הרך, אנו יוצרים צהרונים שמקדמים התפתחות אישית וקבוצתית, עם מענה לצרכים —- של כל ילד וילדה. מטרתנו היא להקנות מיומנויות וכישורי למידה עצמאיים כהכנה לגן החובה ובהמשך לבית הספר, ולתת לכם ההורים את הרוגע הטמון בידיעה שילדיכם בידיים הטובות ביותר.

תוכנית שבועית​

מנהלי אשכול גנים

לכל מספר צהרוני גן מוצמד מנהל צהרון במשרה מלאה, בעל ניסיון עשיר בחינוך והדרכה. הוא מלווה, מכשיר וחונך את הצוותים החינוכיים, מצטרף בקביעות לפעילות הצהרון, מטמיע בו את האני-מאמין של הגן ונמצא בקשר רציף עם הגננות, הסייעות וכמובן איתכם ההורים. כל מנהלי הצהרונים של אפטר סקול נבחרים בקפידה בתום תהליך מיון ארוך. הם עוברים קורסי הכשרה ועזרה ראשונה לצד השתלמויות פדגוגיות ומקצועיות מקיפות, ונכונים להיענות לכל פנייה שלכם בזמינות ובחיוך.

הצוות החינוכי

עובדים עד מאוחר? יש מי שדואג לילדים שלכם. הצוותים בצהרוני אפטר סקול הם בעלי הכשרה, השכלה וניסיון בחינוך לגיל הרך. חלקם מונים גננות מוסמכות וסייעות ותיקות, וכולם אוהבים ילדים ומעניקים להם חום ותחושה של בית. אנשי הצוות נבחרים לאחר מיונים מחמירים ועוברים השתלמויות וסדנאות רבות: עזרה ראשונה, נהלי בטיחות, משחקי ילדות, פיתרון קונפליקטים, תזונה נכונה ועוד. מדי שבוע הם מקבלים תדרוך ממנהל האשכול ורוכשים שיטות להקניית בסיס בקריאה ובכתיבה ולפיתוח כישורים רגשיים, קוגניטיביים ומוטוריים.

ביטחון ובטיחות

הביטחון והבטיחות הם בראש סדר העדיפויות של אפטר סקול. צוותי ההוראה והמנהלים מקבלים בכל שנה עשרות שעות הכשרה בנושאים אלה, לרבות עזרה ראשונה, מקרים ותגובות, אלרגיות של ילדים ועוד. מדי יום מגיעים הצוותים כרבע שעה לפני תחילת הצהרון, על מנת לקבל חפיפה מסודרת מצוות הבוקר ולהתעדכן בפרטים חשובים. סדר היום מתחיל בקריאת שמותיהם של כל הילדים, וזו מתבצעת גם בהמשך היום בדגש על זמן הפיזור לבתים.

ארוחת הצהריים

אפטר סקול גאה להיות רשת הצהרונים הראשונה שיוזמת שינוי משמעותי בהרגלי התזונה של הילדים.
אנו מחויבים עמוקות להובלת מהפכה בריאה, המגישה לעשרות אלפי הסועדים הצעירים שלנו ארוחות מזינות, מאוזנות וטעימות. אצלנו, תפריט הצהרונים נבנה על ידי תזונאית וכולל את כל אבות המזון. חברות הקייטרינג הטובות בישראל מבשלות עבורנו מדי יום, והאוכל מגיע חם וטרי הישר לגנים. ברוב הגנים מותקנים מדיחי כלים והילדים מקבלים צלחת רב-פעמית וסכו"ם מלא. הגשה אסתטית, מפות ומנת ירק במרכז השולחן משלימות את החוויה. לקראת השעה ארבע מוגשת ארוחת מנחה הכוללת פרי ו/או כריך עם ממרח. בתיאבון!

עשרת כללי הזהב לארוחת הצהריים

עוברים לכלים רב פעמיים!

תוכן חינוכי ייחודי

צהרוני הגנים באפטר סקול נותנים לילדים מענה ערכי וחינוכי בשעות הצהריים. זאת בדגש על התחום הרגשי-חברתי ובשילוב כלים קוגניטיביים, המותאמים לצרכיהם של ילדי הגנים - טרום-טרום חובה עד חובה. גילאי הגן מצריכים מיומנות והתייחסות מקצועית. צוותי הצהרונים עוברים השתלמויות מיוחדות המתמקדות בקשיים ובמיומנויות הנדרשות בגילאים אלה, ביניהן הרגלי התנהגות, אכילה ושימוש בשירותים.
ערכות מוזיקה, 'תיאטרו-תיק', הפעלות אוריינות ותנועה, משלים ואגדות, מקדמים את הלמידה ואת חוויית הלמידה בהתאם להתפתחות המוטורית, הרגשית והשכלית של הילדים.

חוגים

מעבר לפעילות השוטפת והעשירה בצהרון הגן, מתווספים ללו"ז השבועי חוגים חיצוניים המקנים הנאה ושמחה לצד לימוד והעשרה. החוגים מותאמי גיל, מופעלים על ידי מדריכים מקצועיים במגוון תחומי דעת, ונערכים בנוכחות מדריך הקבוצה והסייעת המקדמים את הצלחת החוג. בין החוגים בצהרוני הגנים של אפטר סקול: מדעים * אנגלית * חשיבה * תיאטרון * ג'אגלינג ועוד.

קשר עם ההורים

חשוב לנו, ואנו יודעים שחשוב גם לכם ההורים, שתהיו מעורבים בפעילות הצהרון באופן קבוע. מדי חודש תקבלו סרטון להמחשת הנושא וההפעלות המרכזיות של החודש, וכן לו"ז יומי ספציפי. מדריך הקבוצה של ילדכם יפתח קבוצת וואטסאפ עם עדכונים יומיים בנושאים חשובים, תמונות וסרטונים מקסימים מפעילות הצהרון. כמובן, גם מנהל הצהרון זמין בשבילכם משעות הבוקר עד לסיום הצהרון, כדי לענות לפניות ולשתף אתכם בכל הודעה חיונית בזמן אמת.

שיתוף צוות הבוקר

צהרון הגן הוא המשך ישיר למסגרת הבוקר. מניסיוננו למדנו את חשיבותם של התיאום והשיתוף בין צוותי הגן וצוותי הצהרון, ליצירת עבודה רציפה ואקלים חינוכי איכותי. צוות הצהרון נמצא בקשר שוטף עם מנהלת הגן והסייעת, מקבל עדכון מצוות הבוקר על התכנים הנלמדים וממשיך בקו פדגוגי תואם. שיתוף הפעולה מציב את הילדים במרכז, מאפשר להם התנהלות חופשית במסגרת אחידה ונוטע בהם תחושת המשכיות וביטחון.

הגלריה של צהרוני הגנים

מוטבי תמ״ת

רשימת הגנים מתעדכנת באופן קבוע