מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 2)מעבר לדף צור קשר (מקש קיצור 3)

צהרוני גנים

צהרוני הגנים של אפטר סקול- רצף חינוכי משעות הבוקר ועד סיום הפעילות

הקדמה

  • צהרוני אפטר סקול מהווים מסגרת מגשרת של המשכיות חינוכית מקצועית ואיכותית עבור הילדים בסיום יום הלימודים בגן.
  • ההתמחות שלנו היא בגילאי הגיל הרך, אנו יוצרים לילדים בשלב החשוב ביותר של התפתחותם צהרון שיוביל אותם לצמיחה והתפתחות אישית, תוך הקניית חום ואהבה.
  • מטרתינו המרכזית לפתח "לומד עצמאי" כך שהילדים יפתחו מיומנויות הנדרשות להכנתם לגן חובה ובהמשך הדרך לבית הספר.
  • צוות הצהרון בנוי מגננות מוסמכות בעלות וותק עשיר ורחב, סייעות חמות ואוהבות.
  • בכל חודש מקבל הצוות החינוכי של הצהרון חוברת תוכן ופעילות המתמקדת כל פעם בנושא חינוכי ערכי שונה בשילוב יצירות ותיקיות תכנית הגנים פועלת בימים ראשון ועד חמישי מהשעה 14:00 ועד סיום הפעילות.
  • בקייטנות החגים והקיץ מ- 08:00 ועד לסיום הפעילות בצהרונים מגוון רחב של חוגים מותאמים לגיל הרך (תנועה, מוזיקה, סיפוטרון) ערכות יצירה, מפגשים חברתיים שעות סיפור.
  • דגש מרכזי על תזונת הילדים בשעות הצהריים במזון איכותי בריא וטרי.
  • בתהליך החינוכי הילדים הופכים ל"לומדים עצמאיים" ומפתחים מיומנויות הנדרשות להכנתם לגן החובה ובהמשך הדרך לבית הספר.

 

הגיל הרך

* צהרוני הגנים באפטר סקול נותנים מענה ערכי וחינוכי לילדי הגנים בשעות הצהריים.

* הדגש החינוכי של הצהרון הוא על התחום החברתי - רגשי, בשילוב כלים קוגניטיביים בהתאם לצרכי הילדתוך התמקדות בגילאי הגן (טרום טרום חובה ועד חובה), גילאים אלו דורשים מיומנות והתייחסות מיוחדת ומקצועית.

* הצוותים עוברים השתלמויות מיוחדות ומודעים לקשיים הראשוניים במיוחד בשכבת הגיל הזו.תוך דגש על למידת מיומנויות חשובות בנושאים מרכזיים - הרגלי אכילה,לימוד הרגלים, גמילה ושימוש בשירותים.

* אנו מקדמים את חווית הלמידה בהתאם להתפתחות המוטורית הרגשית והקוגניטיבית של הילדים כל זאת בעזרת ערכות מוזיקליות, תיאטרו- תיק, חוויה בתנועה,הפעלות אורייניות משלים ואגדות.

 

צוות האלופים שלנו

בשעה שאתם יוצאים לעבודה הצוותים שלנו עושים הכל בכדי שילדכם יקבלו את הטיפול המיטבי!  אנו מעסיקים צוותים מנוסים בעלי הכשרה והשכלה בתחום החינוך לגיל הרך.לפני תחילת כל שנה בחודשי אוגוסט,הצוותים עוברים ימי הערכות הכוללים:נהלי בטיחות, קורס עזרה ראשונה,סדנאות ממוקדות גיל ע"י אנשי מקצוע .צוותי הצהרון נבחרים לאחר מיונים קפדנים ועוברים בתחילת השנה ובמהלכה השתלמויות רבות הכוללות סדנאות בתחומים: הילד במרכז, משחקי ילדות, פיתרון קונפליקט, תזונה נכונה ועוד. מרבית הצוותים בעלי רקע חינוכי רב ועשיר, גננות מוסמכות, סייעות ותיקות אך חשוב מכל הצוותים שלנו אוהבים ילדים ומעניקים לילדים הרגשה בטוחה של בית .צוות הצהרון מתודרך להגיע לגן כרבע שעה לפני תחילת הפעילות בכדי לבצע חפיפה מסודרת ולהתעדכן בפרטים החשובים .במהלך השנה הצוותים עוברים כל שבוע תדרוך והכוונה מסודרים ע"י מנהלת האשכול בכדי להקנות כלים ושיטות עבודה בנושאים מרכזיים- הקניית בסיס לקריאה וכתיבה,פיתוח כישורים ריגשיים,למידת מודעות מוטורית וקוגניטיבית.

 

קשר צוותי הבוקר

צהרון הגן מהווה המשך ישיר ורציף של המסגרת החינוכית  ומנחה קן אחיד הדומה למסגרת הבוקר. צוות הצהרון מצוי בקשר ישיר ורציף עם מנהלת הגן והסייעת במטרה להציב את טובת הילד במרכז.מניסיוננו למדנו את החשיבות בקיום מערכת פעולה משתפת בין צוותי הבוקר לצוותי הצהרון, ליצירת עבודה רציפה המעצימה את תחושת השותפות ההדדית ויוצרת אקלים חינוכי ואיכותי.העבודה המשותפת והמתואמת בין חברי צוות גן הבוקר ובין צוות הצהרון היא קריטית וחשובה ובאה לידי ביטוי ברמה הפדגוגית- צוות הצהרון מקבל עדכון מצוות הבוקר על התכנים הנלמדים וממשיך בקן מנחה תואם. בסופו של דבר שיתופי הפעולה האלו מובילים להתנהלות חופשית של הילדים בהבנתם שהגן מהווה מסגרת יחידה ואחידה לצרכיהם.

 

 

 

מנהל אשכול גנים

אנו בוחרים את מיטב אנשי הניהול לצוותי הגנים שלנו. המנהלים מגיעים עם וותק עשיר וידע פדגוגי רב ונרחב.בכל אשכול גנים נימצא מנהל/ת האשכול הנוכח לאורך כל שעות פעילות הצהרון תומך מלווה ומדריך את צוותי הצהרון במתן כלים לעבודה איכותית. מנהל האשכול עורך פגישות קבועות מידי חודש עם צוותי הבוקר לתיאום ציפיות והעברת מידע חינוכי.המנהל נימצא בקשר קרוב ואישי עם ההורים לליוי ועדכון בעזרת שליחת מיילים ועדכונים קבועים אחת לשבוע הכוללים תמונת ואלבומים.

לו"ז גנים לדוגמא